Sunucu Yedeklemeleriniz Güvende

Sunucu Yedeklemeleriniz Güvende

Merhaba sevgili okurlarım.

Bu gün sizlere sunucularımız da yapılan yedekleme diğer adıyla backup sisteminden bahsetmek istiyorum.
Çoğu sesli chat panelcisi bu yedeklemeleri almaz, ve hatta bir çok panelci bu yedeklemeleri bilmez o yüzden almaz 🙂
Çalıştığımız sunucu firmasının bizlere sunduğu haftalık, aylık, hatta günlük sunucu yedeklemeleri mevcuttur.
Sistem otomatik olarak bu yedeklemeleri kaydeder ve reseller’lar kendi yedeklerini alırlar. Bildiğiniz üzere sesli sohbet panelcileri kurulumları yaptıktan sonra bir çok müşterinin geri bildirimine cevap dahi vermez hatta ve hatta telefonlara bile çıkmazlar, çünkü yaptıkları iş tamimiyle yalandır ve kara para kazanma dediğimiz haksız kazanç elde edip bizlerin hakkını yemektedir.

Sizlere 4 adımda sunucu yedeklendirmesini(backup) hizmetini anlatmak istiyorum…
1-) Arkadaşlar öncelikle bizim ile çalışan müşterilerin bizdeki hizmetten memnun kalmayıp başka bir sesli sohbet panelcisi firması ile çalışmaya başlasa bile biz o müşterimizin yedeklerini 1 yıl boyunca silmeyiz, çünkü kaliteli hizmet vermenin yolu buradan geçer ve gerçekten müşterilerimize iyi hizmet sunmak istiyorsak geniş özellikli sunucularımız ve kapasitesi neredeyse sınırsız olan veri center yani datacenter olarak adlandırdıgımız veri depolarımızda saklarız. Bilirizki müşterilerimiz bizden ayrılıp gittikleri farklı firmalardan memnun kalmayacak ve bize geri dönecektir çünkü verdiğimiz hizmet göz önündedir ve kıyaslamaları deneyimleyerek yaşarlar. Ve 7 yıllık müşterim olan Ferit bey ilede ilk bu sorunu yaşamıştık ve yıllardır benimle çalışmakta kendisini de anmış olduk 🙂

2-) Birinci paragrafta mevzu bahis eylediğim yedekleme ve datacenter hakkında biraz daha konuşmak istiyorum.
Datacenter ancak büyük firmaların kurabileceği yüklü miktarda maddi güç gerektiren ve büyük verilerin saklandığı bir depolama alanıdır. Bunlara birer örnek verecek olursak Google, Faceebook, Twitter, gibi. Hiç düşünmüyor musunuz? Hemen hemen 20 yıldır yayında olan bu web sitelerde verilerimiz nerede saklanıyor? Basit bir flash bellektemi :)) Tabikide hayır. Hepiniz ilk bilgisayar muhabbetini duymussunuzdur oda büyüklüğünde. Datacenter’da böyle bir şey. ( Bilmeyenler için detaylı yazdım )

3-) Asıl konumuza dönecek olursak, Bizimle çalışan her hangi bir firma bu ne olursa olsun, örneğin bir sohbet sitesinin verileri, yada bir online alışveriş sitesinin verileri, yada bir sesli chat panelcileri verileri, Ayrım yapmadan hepnizi uzun ömürlü sunucularımızda haftada 3 gün olmak üzere, Pazartesi Çarşamba ve Cuma günleri Yedeklemekteyiz..

4-) Son adım da bu yedekler nasıl kullanılır? Bu sorunun cevabını detaylı şekilde vermek istiyorum..
Örneğin bir sesli chat sitesi sahibisiniz ve web siteniz saldırı aldı. Bütün verileriniz silindi ve zor durumdasınız. Kullanıcılarınız sizlere feveran ediyor. Bütün üyelikler bütün sohbetler bütün geçmiş kayıtlar bu zamana kadar sitenizde oluşturdugunuz yaptıgınız yarattıgınız bütün işlemlerin kaybolduğunu düşünün. Buna şöyle örnek verelim. Milyardersiniz ve ertesi gün uyandığınızda cebinizde 5TL bile yok.
İşte burada bizimle iletişime geçip firmanızdan yedeklerinizi taleb ediyorsunuz. Güncel yedeklerinizi Tamamiyle (ÜCRETSİZ) şekilde kalite standartları altında kurup teslim ediyoruz ve kaldığınız yerden işlemlerinize devam ediyoruz. Bu arada unutmadan sunucunuzu yapılandırıyoruz ve ikinci bir riske karşı sunucu yapılandırma planı uygulayarak olası saldırılardan koruyoruz hosting firmamız sizlere daha iyi hizmet verebilmek için bütün bu bilgileri uzman kadrosunda toplamış siz müşterilerimize hizmet vermek için elinden geleni yapmaktadır.

Her makalemde söylediğim gibi. Güven kalemle çizilmiş çok ince bir çizğidir ve bu cizginin dışına çıkmamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Saygılarımızla / FarkliPanel.Com Fahri Ünal..

Etiketler :

Yorum Yazmak İster misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON BLOGLAR
Voice4World Yeni Chat Sistemi
Eswin Panel
Sesli chat panel indir
Yeni Sesli Sesli Chat Paneli
Sesli Chat Panelci
Sunucu Yedeklemeleriniz Güvende
Sesli Chat Panelcileri
KATEGORİLER
Bizden Haberler
Blog
Panelci
Sesli Chat Demo
Sesli Chat Sistemi
SesliChat Panelci
Seslichat Panelcisi
SesliSohbet Panelci
Seslisohbet Panelcisi
Web Yazılım
Wordpress Demo
SAYFALAR
REFERANSLARIMIZ
Bildirim Gönder
HAKKIMIZDA
BANKA BİLGİLERİMİZ
İLETİŞİM
-- --