Nasıl SEO yapılır ?

Nasıl SEO yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bir seslichat panelcisi olarak sizlere Seo Hakkında bilgiler vermek istiyorum.Arkadaşlar bildiğiniz üzere Google sayfanızı ve sitenize ne kadar önem gösterirseniz size o kadar önem göstermektedir. Buna bir çiçek yetiştirmekten örnek verebiliriz. Çiçeği baktıkça suladıkça size tomurcuk verir.
Google’a bilgi paylaşımı yaptığınız zaman ve kurallarına uyduğunuz taktirde istediğiniz yerlere biraz sabır ve zamanla Geleceksiniz . Google ile sorun yaşamamak işin altın kuralıdır. Eğer birseslipanelci işiyle uğraşıyorsanız ve Google ile iyi geçiniyorsanız hem sizin firmanızda ki seslichat sitesi sahipleri hem de sizin web siteniz her zaman kalkınacaktır.

Google en önem verdiği konulardan biri şahane bir makale yazmaktır. Bütün imla kurallarına ve yazım hatalarına dikkat ettiğiniz zaman google’yi kalbinden vurursunuz. Yazılan yazının google’yi cezbetmesi gerekli. Sevgilinizi çok şehvetli bir restorana götürdüğünüzü düşünün. Google sevgiliniz olmayabilir ama kendisine sevgili seçiyormuş gibi makalelerinizi özenle inceler.
Yazılarınız ilginç ve çekici olmalıdır hem Googlenin hem de tekil kişinin makaleyi okurken sıkılmaması gerekir.

İşin gerçeği Googlenin en sevdiği şey makalenin içinde çeşitli linklerle işaretlenmiş bilgi saçan sözcüklerdir.
Google sürekli güncellenen ve web sitelerine evlerine bakar gibi bakan kişilerin sitelerini daha çok ele alır ve ödüllendirir. Bu ödülü kazanmanın da dolayısıyla zorlukları olacaktır. Her şey sistematik olmalıdır. Ana kural Seo yapan kişinin kendisine bir hedef belirlemesidir.
Google üzerinde yaptığınız çalışmaların ve yazdığınız özgün metinlerin kelime sayısı en az 400 ile 1000 arası olması gereklidir.

Googlenin çeşitli eklentileri vardır. Buna örnek Google Sandbox Hizmeti Olabilir.

Çoğu seslisohbet panelcisi bu hizmetten faydalanarak güzel yerlere gelmeyi başarmıştır. Bu sadece hedef göstericidir. Örneğin Seo yapıyorsunuz ve seslipanelcisi kelimesinde yükselmek istiyorsunuz. Google sandbox kullandığınızda seslipanelcisi yazdığınızda sizlere örnek olarak daha değişik kelimeler sunacaktır insanların daha çok aradığı kelimeler. aynı bina ama farklı daireler gibi düşünün. seslipanelcisi(sesli panelciler) gibi.

Web sitenizin ana şablonu yani html php dosyaları H Etiketine uyumlu olmalıdır. Kullandığınız tema ve script Seo dostu olmalıdır. böylelikle hedefinize daha çok yakınlaşmış olursunuz. Sadece h etiketlerini temanız da kullanmakla iş bitmez. yazdığınız makalelerde örneğin
seslipanelci Seo  sayfanızda önem verdiğiniz anahtar kelimelere bunu yaparsanız googlenin botları sitenize girdiğinde evet bu kişi bu kelimede daha çok yükselmek istiyor deyip işi siz ona zorla anlatmadan anlıyor en önemli püf noktalardan biri budur.

Yazdığınız makalelerin geniş bir yelpazesi olması gerekmektedir. Mesela Bilgisayar hakkında makale yazıyorsunuz bunun anahtar kelimesi telefon olamaz, Ama ikisinin de ortak noktası olan anahtar kelime teknolojik aletler olabilir. Kurnazca davranmalısınız. Eğer kurnazca davranırsanız ve hata yapmadan Tabi ki Googleyi de Aptal yerine koymadan 🙂 O zaman kazanabilirsiniz.

Sanmayın ki Google resimlere önem vermiyor. Aslında makalenizde makale ile ilgili resimler paylaşmak yazdığınız yazının gücünü arttıracaktır. Ama unutmayın ki Google resimlerin üstünde yazan yazıları okumaz. Bu sebeple içeriklerinizi resim dosyaları olarak paylaşmayın makaleniz yazılmış olmalıdır resim işin ekstradır.

Bu açıklamalar sizin kendi siteniz içindeki çalışmalardı gelelim başka sitelerde kendi siteniz için yapacağınız bir takım çalışmalara.
En önemli hususlardan birisi de başka sitelerden sitenize link almaktır.
Googlenin önem gösterdiği sitelerden güncel platformlardan kendi sitenize link alın. Link çıkışı sağlayın. Şöyle düşünün ne kadar çok link alırsanız google sitenize +1 puan ekler ve bu siteye başkaları tarafından oy verilmiş gibi bakar.

Linkleri oluştururken kurduğunuz cümlelere dikkat edin. Googlenin yanıtsız kaldığı bir çok şeyin cevabıdır. Link aldığınız sitelerden Link alırken Link verdiğiniz kelimeye dikkat edin. Gidip bir tatil köyü sitesinden web master ile ilgili link alırsanız bu sizi yükseltmek yerine aksine daha da çok düşürür. dolayısıyla yazılan yazının içeriği aldığınız link’e uyumlu olmalıdır.

Eskiden bu yana Seo yapmak aslında artık daha kolay. Çeşitli firma sitelerine firmanızı ekleyerek tanıtım yapın. Bu yolla hem link kazanmış olursunuz Hem de sitenizin reklamını yapmış olursunuz unutmayın sitenizin ziyaretçisi ne kadar artarsa arama motorlarında o kadar yükselirsiniz.

Çeşitli büyük çaplı forumlara üye olarak tanıtım yapın. Hem sayfanıza ziyaretçi hem de link kazanmış olursunuz ve bu forum sitelerinin sizlere faydası çok olur.

Tabi ki bu her önünüze gelen siteden link alabileceğiniz anlamına gelmez. Kötü web sitelerinden pornografik içerikli sitelerden ve google kurallarına aykırı çalışmalar yapan bu sitelere link vermeyin. olumsuz etkilenebilirsiniz. Üzüm üzüme baka baka kararır misali kötü bir site ile alış veriş içerisine girerseniz google sizi de kötü görür ve sizden elini ayağını çeker.

Bütün bunlara uyduğunuz taktirde emin olun ki kazanacaksınız. Bu kuralları daha kendi meslektaşlarım olan chat panelcileri bile bilmez. Umarım hem onlara hem de sizlere faydalı paylaşımlarda bulunmuşumdur.

Saygılarımla / FarkliPanel

Etiketler :

Yazı İçin 3 Yorum Yapılmış

Yorum Yazmak İster misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON BLOGLAR
Voice4World Yeni Chat Sistemi
Eswin Panel
Sesli chat panel indir
Yeni Sesli Sesli Chat Paneli
Sesli Chat Panelci
Sunucu Yedeklemeleriniz Güvende
Sesli Chat Panelcileri
KATEGORİLER
Bizden Haberler
Blog
Panelci
Sesli Chat Demo
Sesli Chat Sistemi
SesliChat Panelci
Seslichat Panelcisi
SesliSohbet Panelci
Seslisohbet Panelcisi
Web Yazılım
Wordpress Demo
SAYFALAR
REFERANSLARIMIZ
Bildirim Gönder
HAKKIMIZDA
BANKA BİLGİLERİMİZ
İLETİŞİM
-- --